КОЛЕКЦІЯ "Освоєння нових горизонтів. Еволюція літальних апаратів та морського транспорту в марках"

Колекція «Освоєння нових горизонтів. Еволюція літальних апаратів та морського транспорту» налічує 455 експонатів. Зібрання має два розділи: «Підкорення морського простору від вітрильника до підводного човна» та «Освоєння нових горизонтів від неба до зірок». У розділі «Підкорення морського простору: від вітрильника до підводного човна» зібрано колекцію марок, яка засвідчує історію розвитку морського транспорту, що сягає в далеке минуле. Наявні марки із зображенням одно- чотирищоглевих вітрильників різних історичних періодів, британських військових кораблів та вітрильників, торгових кораблів, фрегатів. Другий розділ «Освоєння нових горизонтів від неба до зірок» має 5 підрозділів: літаки, дирижаблі, повітряні кулі, космічні апарати, гвинтокрили. У зібранні марок представлені зображення літальних апаратів від перших повітряних куль до сучасної надзвукової авіації. Марки, що ввійшли до колекції, випущені у другій половині ХХ століття в різних країнах світу: Німеччині, Кубі, Кореї, Португалії, Малайзії, Великої Британії, Аргентини, Камбоджі, Панамі, Ліберії, Польщі, Японії, Греції, Англії, Арабських Еміратах, СРСР, США, КНДР, Монголії, Мадагаскарі, В’єтнамі, Гвінеї.

Пошто́ва ма́рка - цінний папір, що є свідоцтвом оплати поштового відправлення. Використовується шляхом наклеювання на предмет поштової пересилки і наступного погашення поштовим штемпелем. Запровадження поштової марки повязують з імям англійського поштеймейстера Роуенда Хілла, автора ескізу першої у світі марки, яка увійшла у обіг 6 травня 1840 року в Англії і була названа "Чорний Пенні", так як була надрукована чорною фарбою з номіналом 1 пенні.
Зображення на марках здатні розповісти про багато значимі події в історії авіації та морського транспорту: освоєнні Арктики, перші трансатлантичні перельоти, становленні цивільної авіації, будівництва морського транспорту та багато іншого.
Колекція поштових марок "Еволюція літальних апаратів та морського транспорту" налічує 455 цікавих екпонатів. Це серіі марок, які представляють розвиток авіаційного та морського суднобудування. Колекція має два розділи 
У розділі "Освоєння нових горизонтів (еволюція літальних апаратів) від неба до зірок" зібрана колекція марок з зображенням літальних апаратів. З давніх-давен людство мріяло опанувати небом, вчені і конструктори  намагалися винайти літальний апарат здатний підняти людину над землею. Розвиток технології та інженерної думки дозволило здійснити наші мрії. Від перших повітряних куль до сучасної надзвукової авіації пройшло не мало часу.
До збірки марок "повітряні кулі" увійшов серійний, ювілейний випуск з нагоди 200-річчя першого пілотованого польоту на повітряній кулі. Серія випущена У КНДР у 1980 р.
Мають місце марки з зображенням повітряних куль братів Монгольф'є, повітряна куля "Зеніт" на якій 23-24 березня 1875 р. здійснили найтриваліший в історії політ, що тривав 22 год 40 хв., також перша повітряна куля з вітрилом та веслами сконструйовану Івом Гайотом, повітряна куля "Орел" графа Леннокса, яка мала приводитись в рух пасажирами (1834 р.)
Збірка "дирижаблі" вражає зібраннями марок з різноманіттям зображень дирижаблів: мякий дирижабль братів Тіссанд'є, на якому вперше використали силову установку з електродвигуном (1883 р), дирижабль американця Томаса Болдуїна "Каліфорнійська стріла", німецький жорсткий дирижабль LZ 127. "Граф Цеппелін", що здійснив кругосвітній політ з трьома зупинками і арктичний рейс пролетівши над територією СРСР, дирижабль з британським прапором - проект англійського ученого і винахідника, піонера аеродинамічного конструювання сера Джорджа Кейлі; дирижабль у вигляді риби - проект швейцарця Самуеля Паулі та англійця Дарса Егга,рсткої конструкції, в т. ч. - з металевою обшивкою корпусу; дирижабль, конструкція якого передбачала обертання гвинта за допомогою команди солдатів (пробний політ відбувся 1872 р.) спроектований французьким військовим інженером Дюпюї де Ломе; дирижабль "Poisson Volant" ("Летюча риба"), конструкція якого передбачала розташовуваний в гондолі гвинт; спроектований у 1859 р. французом Камілем де Вертом та інші.
У збірці «літаки» представлені марки з зображенням перших безмоторних літаків планерів, біпланів, монопланерів до сучасних літаків. Серія марок випущена в Ліберії у 1970 р. "Прогрес у авіації"; марки випущені у Російський федерації у 1976 р. з зображенням літаків побудованих у Росії у 1910-1914 рр; Ювілейний випуск з нагоди 40-річчя заснування В'єтнамської народної армії; серія марок випущена в Угорщині1978 р, демонструє винахідників, авіаторів монопланів та двохмоторних літаків, льотчиків гідропланів, англійських пілотів важкого бомбардувальника в період І-ї Світової війни та інші.
 
 
 
Назва: КОЛЕКЦІЯ "Освоєння нових горизонтів. Еволюція літальних апаратів та морського транспорту в марках"
Створювач: Національний історико-архітектурний музей "Київська фортеця"
Стислий опис: Колекція «Освоєння нових горизонтів. Еволюція літальних апаратів та морського транспорту» налічує 455 експонатів. Зібрання має два розділи: «Підкорення морського простору від вітрильника до підводного човна» та «Освоєння нових горизонтів від неба до зірок». У розділі «Підкорення морського простору: від вітрильника до підводного човна» зібрано колекцію марок, яка засвідчує історію розвитку морського транспорту, що сягає в далеке минуле. Наявні марки із зображенням одно- чотирищоглевих вітрильників різних історичних періодів, британських військових кораблів та вітрильників, торгових кораблів, фрегатів. Другий розділ «Освоєння нових горизонтів від неба до зірок» має 5 підрозділів: літаки, дирижаблі, повітряні кулі, космічні апарати, гвинтокрили. У зібранні марок представлені зображення літальних апаратів від перших повітряних куль до сучасної надзвукової авіації. Марки, що ввійшли до колекції, випущені у другій половині ХХ століття в різних країнах світу: Німеччині, Кубі, Кореї, Португалії, Малайзії, Великої Британії, Аргентини, Камбоджі, Панамі, Ліберії, Польщі, Японії, Греції, Англії, Арабських Еміратах, СРСР, США, КНДР, Монголії, Мадагаскарі, В’єтнамі, Гвінеї.
Дата створення: 2018-09-30
Ідентифікатор: http://kyiv-fort.dcvisu.com/collections/13
Права на депозитарій (фонд, колекцію): Національний історико-архітектурний музей "Київська фортеця"
Об'єктів: 910
Дата оновлення: 2021-03-20
Об'єктів: 447